Sesja biznesowa

Sesja Biznesowa, profilowa to nic innego jak wykonanie dobrych, czystych zdjęć ukazujących ludzi w ich środowisku pracy, zdjęć pokazujących ich jako specjalistów, fachowców w swoich dziedzinach.

Na sukces takiej sesji składa się kilka czynników:

 • zrozumienie potrzeb klienta,
 • odpowiednia stylizacja i make-up,
 • prawidłowe oświetlenie,
 • dobra atmosfera,
 • profesjonalna postprodukcja.

W swojej pracy, koncentrujemy się na każdym wymienionym etapie, doceniamy i szanujemy Państwa czas, dlatego zajmujemy go tylko tyle ile jest to niezbędne dla osiągnięcia określonego celu jakim są doskonałe zdjęcia portretu biznesowego.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek jak przygotować się do sesji biznesowej. Mogą okazać się pomocne w wyborze odpowiedniego stroju.

Podczas sesji ubiór nie może nas krępować lub przeszkadzać. Ubieramy się zatem w rzeczy, w których czujemy się swobodnie, naturalnie i pewnie – niemniej w ramach ”dress codu”.

Ograniczmy ilość kolorów do minimum – maksymalnie trzech.

Staramy się unikać drobnych wzorów na tkaninach, może to stanowić problem natury technicznej przy fotografowaniu. Oczywiście wszystko zależy od zawodu osoby fotografowanej. Często strój jest ważnym elementem reklamującym nasz warsztat pracy.

Kolory w ubiorze. Duża ilości bieli w stroju oraz całkowicie czarna odzież, może powodować przekłamania na wywołanych/ wydrukowanych zdjęciach. Mogą pojawić się jako czarne lub białe pozbawione szczegółów plamy.

W przypadku zdjęć grupowych, warto byłoby się zastanowić nad zaplanowaniem wspólnej linii kolorystycznej. Brzmi to trochę dziwnie aby uzgadniać z prezesem w co kto ma się ubrać, ale w praktyce jest to lepsze rozwiązanie niż różowa garsonka w zestawieniu z fioletową koszulą obok.

Ubrania damskie

 • Kostiumy, garsonki niekoniecznie czarne, a bluzki białe. Znakomitym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju szarości i odcienie koloru niebieskiego – od jasnych błękitów po ciemne granat.
 • Fasony proste, warto postawić na klasykę. Pamiętać należy o swobodzie ruchów, nie opinaniu i marszczeniu się materiałów. Dobrze jest mieć na zmianę żakiet, bluzkę czy apaszkę, aby można było wykonać kilka różnych stylizacji podczas sesji.
 • Nie należy przesadzać z ilością biżuterii, ograniczmy ją do koniecznego minimum, ponieważ na zdjęciach będą odciągały niepotrzebnie uwagę.
 • Makijaż – proponujemy zawsze skorzystać z usług naszej wizażystki, która nałoży makijaż od podstaw wykorzystując w tym celu specjalne kosmetyki.
 • Jeżeli jednak nie chcą Państwo (tak malujemy, również Panów) korzystać z tej usługi to prosimy stosować najlepiej matowe podkłady, które wyeliminują błyszczenie. Unikamy sypkich pudrów, które uwydatniają na fotografii wszelkie nierówności skóry i mikro włoski.

Ubranie męskie

 • Kolorystyka tak samo jak u kobiet – unikajmy kompozycji czarno-białych chyba ze jest to nie możliwe lub wymuszone charakterem pracy. Postawmy na prostotę i ponadczasowość.
 • Koszule raczej jednobarwne, bez drobnych kratek i prążków. Dobrze mieć 2 koszule i kilka krawatów które można będzie zmienić w trakcie sesji.
 • Marynarki raczej jednorzędowe, bez „udziwnień”, ale mogą być również zamszowe i sztruksowe.
 • Krawat – bez zbyt gęstych wzorów. Najlepiej sprawdzają się te jednobarwne. Krawat jest tym, co się bardzo rzuca się w oczy, ponieważ najczęściej jest najmocniejszym kolorystycznie elementem stroju. Dlatego też, przy jego wyborze pamiętajmy, że to my jesteśmy główną postacią zdjęcia, a nie nasz krawat.

Mamy nadzieję, iż tych kilka zasad pomoże Państwu w wyborze garderoby i odpowiednie przygotowanie się do sesji.

Masz pytanie, chcesz uzyskać więcej informacji w wybranym temacie? Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania: zapytaj@k2photo.pl.