W piękny, słoneczny weekend lutego mieliśmy przyjemność gościć na naszych Warsztatach – Podstaw Fotografii grupę przesympatycznych kobiet, żądnych wiedzy jak fotografować poprawnie i z głową ☺

W sobotę prowadziliśmy zajęcia głównie teoretyczne, zaczynając od nauki poprawnego trzymania do manualnej obsługi aparatu. Materiału do omówienia jak zawsze dużo, krótkie przerwy, w połowie lunch z panoramą Warszawy w tle i późnym popołudniem pożegnaliśmy kursantki. Z warsztatów wychodziły zaskoczone, zadowolone, ale i troszeczkę przerażone – jak tyle informacji dobrze spożytkować. Na szczęście mieliśmy kolejny dzień w plenerze.

Krótki film z 1-go dnia:

Plener rozpoczęliśmy od krótkiego sprawdzenia pracy domowej – tak, tak zadajemy pracę do domu ☺. Musimy przyznać z nieskrytą satysfakcja, że dziewczyny po pierwsze odrobiły pracę, a po drugie przećwiczyły kolejne zagadnienie z poprzedniego dnia wykładów. Następnie szybkie przegrupowanie, aparaty w dłoń, dekielki do kieszeni i wystartowaliśmy. Wiewiórki, przepiórki, kaczki, wróbelki, sikorki … w końcu mówię dość, może jakiś portret, widokówkę. Spacerkiem przećwiczyliśmy i wprowadziliśmy wiedzę teoretyczną w praktykę. Z minuty na minutę, obserwowaliśmy jak znika przerażenie z poprzedniego dnia i pojawia się myślenie jak się ustawić, jak wykadrować, jak ustawić czas, przysłonę, czułość.

Plener zakończyliśmy wspólną kawą i ciastem. Przy okazji obejrzeliśmy i w szczegółach omówiliśmy prawie wszystkie zdjęcia kursantek. Oczywiście znów masa pytań, śmiechu i uśmiechu. Plener uważamy za udany, Warsztaty Podstawy Fotografii zakończone, opinie kursantów już wkrótce.

Grupa niesamowicie ciekawa wiedzy, mnóstwo pytań, bardzo ciekawe zdjęcia z pleneru, satysfakcja prowadzącego, kiedy w plenerze kursantki korzystały świadomie np. z pomiaru światła punktowego. Teraz kolejny krok: Warsztaty z Podstaw Postprodukcji.

Zapraszamy na kolejne nasze warsztaty 12-13.04.2014. Warto nauczyć się jak zrobić dobre zdjęcia podczas Świąt Wielkanocnych.