Firmę Canon większość z nas zna głównie z produkcji doskonałych aparatów fotograficznych, drukarek i ploterów atramentowych do wydruku zdjęć czy kamer video. Firma korzystając z swojego wieloletniego doświadczenia w pracy z kolorem postanowiła wejść na rynek monitorów PRO dla produkcji TV – choć nie tylko.

Swoją „przygodę” z motorami rozpoczyna od wprowadzenia 30-calowego modelu DP-V3010 (Monitor powinien być dostępny w Europie w I kwartale 2014 roku.). Zaprojektowano go z myślą o korekcji koloru i wysokiej jakości produkcji wideo – choć nie tylko o czym poniżej – w formacie 4K. Monitor ten wraz z systemem Cinema EOS umożliwia stworzenie kompleksowego rozwiązania w rozdzielczości 4K. Parametry techniczne modelu DP-V3010 zapewniające powtarzalne, dokładne odwzorowanie obrazu, co sprawia że jest to idealne rozwiązanie dla oceny i korekcji koloru obrazu.

Ciekawostką jest to, iż firma Canon nie korzystała z zewnętrznych dostawców kluczowego komponentu jakim jest procesor, wykorzystała swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenia w badaniach nad technologiami tworzenia obrazu, aby go zaprojektować i wyprodukować. Łączy on system tylnego podświetlenia RGB LED z panelem IPS, zapewniając najwyższą spójność i jakość kolorów, zarówno na planie filmowym w trakcie zdjęć, jak i podczas postprodukcji.

Kilka wybranych informacji specyfikacyjnych

Panel monitora pracuje w trybie 10-bitowym, wyświetlając 1,024 odcienie w każdym kolorze RGB, co daje wyjątkowo płynne i precyzyjne przejścia tonalne. Zastosowany system tylnego podświetlania RGB LED umożliwia reprodukcję pełnej macierzy kolorów.

Rozdzielczość 4,096 x 2,560 pikseli i wyświetla obraz DCI 4K natywnie, bez konieczności skalowania. Monitor dzięki proporcjom ekranu 16:10 jest również dostosowany do prac edycyjnych na PC, takich jak obróbka wysokiej rozdzielczości zdjęć i efektów wizualnych.

Canon DP V3010

Co ciekawe i uwarzmy dość istotne przed wysyłką, w celu zagwarantowania wysokiego poziomu niezawodności, DP-V3010 przechodzi precyzyjną kalibrację. W trakcie pracy, wbudowane czujniki monitorują temperaturę barwną oraz jasność wyświetlania i wykorzystują te informacje, automatycznie korygując jasność i kolorystykę tylnego podświetlania.

Wysoka sprawność i jakość jest utrzymana dzięki możliwości kalibracji balansu bieli, jasności, temperatury koloru, palety barw i gammy, bez potrzeby połączenia z komputerem, przy wykorzystaniu odpowiednich, kompatybilnych z monitorem sensorów do kalibracji.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.canon-europe.com

Źródło: Canon Polska Sp. z o.o.