Firma Manfrotto zaprezentowała nową linię statywów „pixi”. Statywy dostępne są w 3 przyjemnych wersjach kolorystycznych: czerwono-szarym, czarnym (najbardziej nam się podoba), białym oraz szaro-różowym.

Pixi to propozycja dla osób, które posiadają stosunkowo lekki aparat i nie chcą, bądź nie mają miejsca aby zabrać ze sobą duży klasyczny statyw.

Najważniejsze parametry tego „malucha”:

Waga – zaledwie 230 gram, 18,5 cm wysokości w pozycji transportowej oraz 13,5 cm po rozstawieniu trzech stabilnych nóg. Bardzo istotnym elementem jest zastosowanie klasycznego mocowania z gwintem o średnicy 1/4 cala, dzięki czemu możemy go wkręcić do większości aparatów i innych urządzeń (np poziomicy laserowej)

Statyw wyposażono w wygodną głowicę kulową dzięki czemu możemy swobodnie poruszać aparatem i ustawiać go zgodnie z naszymi pomysłami na kadrowanie.

Deklarowany przez producenta udźwig statywu pozwoli na bezpieczne zamocowanie aparatu o wadze do 650 gramów oraz obiektywu o długości ogniskowej 85 mm a to już całkiem duże „umiejętności” jak na taki mały statyw, zwłaszcza że cały zestaw może ważyć w sumie aż 1 kg!

Cena tego statywu wynosi ok 80 zł i można go nabyć w wielu sklepach internetowch.

Ciekawym dodatkiem jest dodatek dla posiadaczy iPhonów – Klyp czyli uchwyt do mocowania tych właśnie urządzeń, dzięki któremu do iPhona podłączymy również dedykowaną ledową lampę błyskową.

W tytule pisaliśmy że to roztańczony statyw, na dowód co potrafi krótki film od producenta 🙂 lepiej trzymać go na tzw oku bo jak podepniesz do niego aparat to możemy być różnie i nie koniecznie bezpiecznie 🙂