„set.a.light 3D STUDIO” to rewelacyjny program do planowania sesji zdjęciowych pod kątem doboru i rozstawienia odpowiedniego oświetlenia.

Program pozwala w prosty sposób zaplanować i przetestować konfiguracje lamp studyjnych przed wizytą w studio. Jest to pierwszy (wedle producenta) na świecie program dedykowany do symulacji studia fotograficznego w tak rozbudowanej formie. Do wyboru mamy ponad 50 różnych modulatorów światła, wiele akcesoriów wykorzystywanych podczas seji zdjeciowych, manekiny i inne.

Program pozwala swobodnie przenosić przedmioty w przestrzeni wirtualnego studia (3D), które najpierw sami budujemy zgodnie z wymiarami pomieszczenia i kolory ścian w jakim będziemy fotografować. Program oblicza światło odbite od wirtualnych ścian i przedmiotów na scenie. Producent twierdzi, że symulacja jaką zobaczysz na ekranie monitora jest wiernym odzwierciedleniem tego co uzyskasz na fotografii przy odtworzeniu konfiguracji w prawdziwym studio.

Wirtualny aparat (wybieramy model aparatu i obiektyw jakim będziemy fotografować) posiada wszystkie ustawienia jakie znajdziesz na prawdziwym sprzęcie. Możesz ustawić zatem ekspozycje, (czas, przysłona i ISO), głębie ostrości i inne parametry.

Jeżeli zadowala Cię wynik jaki widzisz i chcesz go odtworzyć w rzeczywistości to program pozwoli Ci eksportować konfigurację planu zdjęciowego zawierającego pełna specyfikacje urządzeń i ustawień. Możesz zatem wykorzystać je samodzielnie lub przekazać jako wytyczne innej osobie, która będzie realizowała sesję.

Program jest bardzo pomocny nie tylko dla profesjonalistów ale przede wszystkim dla amatorów którzy nie posiadają własnego wyposażenia studia i nie wiedza co powinni wypożyczyć

Program dostępny jest w dwóch opcjach – dal amatorów i użytkowników zaawansowanych i kosztuje odpowiednio 34 Euro i 118 Euro. Jest również 15 dniowa wersja próbna.

Oto krótka prezentacja na co powala i jak prosty i intuicyjny jest to program: