Firma Canon wprowadza nowy koncepcyjny aparat Canon PowerShot N100.

To pierwszy kompaktowy aparat Canon wyposażony w obiektyw tylny i przedni, co pozwala uchwycić wyraz twarzy fotografa w momencie naciskania spustu migawki, czyli fotograf robi sobie i obiektowi fotografowanemu zdjęcie. Aparat używa też technologii optycznych podobnych do tych, które zastosowano serii PowerShot S co gwarantujących wyjątkową jakość obrazu.


Aparat wyposażona w kilka ciekawych funkcji:

  • Dual Capture – pozwala rejestrować akcję przed i za aparatem, dzięki skierowanemu do tyłu aparatowi Story Camera. PowerShot N100 rejestruje wyraz twarzy użytkownika, jako film lub zdjęcie i łączy go z główną sceną.
  • Canon Smart Auto – automatycznie wybiera ustawienia, które umożliwiają zrobienie idealnego zdjęcia w 58 różnych trybach tematycznych, od zachodu słońca po uśmiech dziecka.
  • Canon Hybrid Auto – aparat rejestruje cztery sekundy filmu przed naciśnięciem spustu migawki.
  • Story Highlights – pomaga opowiedzieć historię bez żadnej edycji materiału. Tryb ten automatycznie łączy wszystkie filmy w album wideo, który użytkownik może przejrzeć i udostępnić, wykorzystując wbudowany procesor DIGIC 6. Aparat analizuje obrazy, aby stworzyć kronikę wideo według tematu, daty, a nawet twarzy.

Wi-Fi, media społecznościowe, przechowywanie w chmurze jednym przyciskiem, sterowanie z telefonu.

PowerShot N100 obsługuje Wi-Fi, może bezpośrednio przesyłać zdjęcia i filmy do sieci społecznościowych. Przycisk Mobile Device Connect umożliwia umieszczenie materiałów w serwisach takich jak Google Drive™ lub Flickr™. Za pomocą telefonu można też zdalnie sterować funkcjami aparatu takimi jak: zoom, lampa błyskowa, migawka, a nawet samowyzwalacz.

Znakomita jakość zdjęć

System Canon HS (gwarantujący doskonałe wyniki w słabym świetle), to zaawansowana kombinacja procesora DIGIC 6 oraz czułej matrycy CMOS 1/1,7 o rozdzielczości 12,1 megapiksela. Obiektyw przedni z szerokim kątem widzenia (ogniskowa 24 mm) z 5-krotnym zoomu optycznego. Obiektyw tylni posiada ogniskową 25 mm, pracuje jednocześnie z obiektywem przednim posiada szeroki kąt widzenia. W sytuacjach, w których liczy się pierwszy plan zdjęcia, można uzyskać efekt małej głębi ostrości za pomocą trybu Background Defocus, tryb automatycznie rozmywa tło w sposób znany z lustrzanek. Wszystkie ustawienia zmienia się na 7,5-centymetrowym (3-calowym), odchylanym ekranie dotykowym, który umożliwia robienie zdjęć z różnej perspektywy.