Dziś chciałem przedstawiamy projekt znakomitego rosyjskiego fotografa Alexandra Khokhlova, który zrealizował niesamowitą sesję „Weird Beauty”. Ogromny udział w tej sesji miała Valeriya Kutsan, która zajęła się charakteryzacją modelek.

Alexander Khokhlov specjalizuje się w fotografii mody i portrecie. Popularność przyniosły mu portrety z cyklu „Weird Beauty”, dzięki którym jego zdjęcia zostały opublikowane w wielu mediach na całym świecie.

Wszystkie modelki malowane są ręcznie, bez użycia szablonów ponieważ trudne byłoby odwzorowanie wybranych kształtów na krzywiznach ludzkiej twarzy. Autorzy posłużyli się wiec komputerem i projektorem wyświetlającym wzory na twarzy i ręcznie szkicowali wzory po czym następowało ręczne malowanie. Jedna stylizacja zajmowała od 2 do 3 godzin!

Podczas sesji użyto dwóch softboxów 60 x 90 cm do oświetlenia tylnego, stripa jako światła głównego oraz uzupełniającej małej blendy. W niektórych portretach jako oświetlenie tylne zastosowano dwie duże blendy. Założeniem autora była praca z miękkim światłem, a kontrasty poprawiana w dalszej edycji.

Poniżej kilka prac Alexandra, a cała galeria do obejrzenia na stronie 500px.com pod tym linkiem.