„Fotografia Dziecięca – Pierwsze Kroki”

Spraw bu Twoje zdjęcia dzieci nabrały koloru, charakteru i niepowtarzalnego wyrazu. Wykorzystaj otoczenie, materiały i rekwizyty takie jak np. wiaderka, kosze, kapelusze czy parasolki, poznaj techniki fotografowania przy świetle zastanym oraz przy pomocy lamp studyjnych.
Nie martw się o swój poziom i umiejętności fotografowania. Gwarantujemy mocne podstawy.
Wraz z nami warsztaty prowadzi Joanna Sibilska, fotograf dziecięcy, mama 9 prywatnego modela Kacpra, z wykształcenia marketingowiec, pasjonatka podróży. Uwielbia sielskie klimaty, zwierzęta i dzieci. Fotografia to jej pasja. Swoimi kadrami maluje obrazy, zatrzymuje ulotne chwile życia rodzinnego oraz życia jej małych modeli.

SOBOTA – WYKŁADY

Podczas warsztatów dowiesz się co, kryje się pod tajemniczymi oznaczeniami P/A/S/M lub P/Av/Tv/M, które widzisz na pokrętłach aparatu. Nauczymy Cię co, to jest czułość ISO i korekta ekspozycji. Opowiemy czym, jest tzw. „zasada złotego podziału” oraz co kryje się pod pojęciem „głębi ostrości”.

Pokażemy przykłady i opowiemy o rodzajach obiektywów, ich zaletach i wadach. Wspomnimy o lampach błyskowych i przydatnych akcesoriach dla każdego fotografa takich jak blenda, wyzwalacz radiowy/wężyk spustowy czy dobry plecak fotograficzny.

Nauczymy Cię planowania zdjęcia już w głowie, zanim naciśniesz spust migawki. Po prostu pokażemy Ci jak świadomie robić zdjęcia.

NIEDZIELA – RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ

Spotkamy się w gronie naszym i naszych dzieci – na wspólnym fotografowaniu w studio (w sobotę ustalimy grafik kolejności). Pomożemy wam zastosować w praktyce wiedzę nabytą w pierwszym dniu wykładów. Podsumujemy szkolenie. Zakończymy zajęcia.

Zanim zaczniecie fotografowanie opowiemy o budowaniu scenografii, doborze kolorów i odpowiedniego tła, o kontakcie z dziećmi na planie zdjęciowym, zasadach bezpieczeństwa itp. Pokażemy jak edytować zdjęcia w programie graficznym.

INFORMACJE OGÓLNE

 • 2 – dniowe zajęcia weekendowe (sobota/niedziela)
 • Sobota: wykłady w godzinach 10:00-15:00
 • Niedziela: w godzinach 10:00-15:00 praca w studio
 • Grupa max. 10 osób

Kiedy?

Zapraszamy w weekend 11-12 października 2014.

Warunki uczestnictwa

 • Koszt uczestnictwa wynosi 899 złotych.
 • W cenie kursu ciepłe i zimne napoje (woda, kawa, herbata), ciastka.
 • Ze względu na ograniczenie ilości uczestników do 10 osób, decyduje kolejność zgłoszeń na dany termin oraz wpłacenie zaliczki
 • Płatność za zajęcia następuje z góry przelewem na konto w formie zaliczki w wysokości 200 zł w dniu zapisu, oraz pozostałej części ceny na 14 dni przed zajęciami
 • W przypadku rezygnacji z warsztatu przez Uczestnika na 7 dni przed terminem zajęć, potrącane jest 50% wpłaty, w terminie krótszym niż 3 dni – 100% wpłaty
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów. Wpłaty dokonane przez Uczestników zostają w takim przypadku zwrócone w wysokości 100% dokonanej opłaty.
 • Każdy uczestnik powinien posiadać aparat cyfrowy z naładowanymi akumulatorami i pojemną kartą pamięci, obiektyw (lub obiektywy), jako opcję komputer z zainstalowanym programem Photoshop lub Photoshop Elements

Gdzie?

Warsztaty odbywać się będą:

1 Dzień – zajęcia teoretyczne

„SMOLAREK STUDIO F-7”

Ul. Chełmska 21 hala 9 (na terenie WFDiF),

00-724 Warszawa

2 Dzień – zajęcia praktyczne

„SMOLAREK STUDIO F-7”

Ul. Chełmska 21 hala 9 (na terenie WFDiF),

00-724 Warszawa

Jak wziąć udział?

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie Formularza uczestnictwa.

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od nas. W takim przypadku wszelkie wpłaty zostaną zwrócone.